Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

EDYTA ZAWADZKA kandydatem na prezydenta Lubina

   Rada Powiatowa SLD w Lubinie popiera kandydaturę Edyty Zawadzkiej na funkcję Prezydenta Lubina, osoby, która swoją działalnością w mieście wykazała zainteresowanie potrzebami mieszkańców , a w okresie ostatniego półtora roku zorganizowała Stowarzyszenie, które jest w stanie odwrócic niepokojacy trend w działalności dotychczasowego Prezydenta

skierowanej na lekceważenie opinìi i potrzeb mieszkańców. Permanentny brak obecności Prezydenta na sesjach Rady Miejskiej, brak współpracy z Wiejską Gminą oraz likwidacja instytucji reprezentujących mieszkańców jak Komitety osiedlowe, Rada Seniorów, Rada Młodziežy a nawet nieudane, nie dające korzyści mieszkańcom i miastu ograniczone kontakty z Zarządem KGHM. Pomyślmy jakie straty przyniosły te zaniedbania. 

   Lubin zasługuje na kogoś kto wsłucha się w głosy mieszkańców Lubina i będzie pracował dla ich dobra. Wierzymy że Edyta Zawadzka zmieni nasze miasto na lepsze.

 

Edyta Zawadzka – prezes Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców - lat 46, wykształcenie: wyższe – prawnik, aktywna zawodowo: Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego i umów w spółce kapitałowej, prywatnie: żona i matka (troje dzieci – 24, 9, 7 lat).

 

Poniżej wystąpienie Edyty Zawadzkiej na konferencji w dniu 10 sierpnia 2018 roku.

Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców zrzesza lubinian o różnych poglądach i zainteresowaniach - jest prawdziwym reprezentantem mieszkańców tego miasta. Popierane jest przez osoby indywidualne, inne stowarzyszenia, a nawet partie.

Po półtora roku obserwacji nieprawidłowości występujących w Lubinie (notoryczne nieobecności prezydenta, brak komunikacji urzędników z mieszkańcami, brak kompetentnych i samodzielnych radnych), Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców podjęło decyzję o starcie w wyborach.

Zrzeszamy odważnych, niezależnych i wrażliwych lubinian.

Mamy pomysły i potencjał jakiego nikomu nie udało się dotychczas skoncentrować. Naszą kandydatką na urząd Prezydenta Miasta Lubina jest Edyta Zawadzka – prezes Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców - lat 46, wykształcenie: wyższe – prawnik, aktywna zawodowo: Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego i umów w spółce kapitałowej, prywatnie: żona i matka (tróje dzieci – 24, 9, 7 lat).

Dzisiaj w Lubinie trzeba zrobić nie jeden krok do przodu, ale co najmniej kilkanaście i to w szybkim tempie, aby dogonić inne miasta, które dysponując kilkakrotnie mniejszym budżetem, rozwijają się lepiej.

W Lubinie wycina się drzewa, niszczy parki i ogródki działkowe, bo zapomina się jak ważne jest czyste powietrze i kontakt z przyrodą. Nie dba się o drogi osiedlowe i budowę parkingów. Nie tworzy się atrakcyjnych miejsc pracy. Swoich ludzi zatrudnia się na kilka stanowisk jednocześnie za niewiarygodnie wysokie uposażenia.

Nasze miasto słynie z bardzo małej liczby dotacji, inwestycje są bardzo drogie i często nieprzemyślane – a zawsze kończone z opóźnieniem – nieraz nawet bardzo dużym i niczym nieuzasadnionym. Mamy chyba najdroższy rynek w Polsce, a dla większości nie jest nawet ładny.

Stowarzyszenie ma przemyślany program naprawczy i inwestycyjny. Nie będziemy zmieniać tego co Mieszkańcy uważają za dobre i potrzebne. Będziemy skutecznie naprawiać to, co zepsuli i zaniedbali aktualni decydenci. Stawiamy sobie wysokie cele - bo Lubin potrzebuje dynamicznego rozwoju. Skupimy się na działaniach związanych z aktywizacją mieszkańców do wspólnego zarządzania miastem tak by realizować to co najpilniejsze i najbardziej potrzebne.

W następnej kolejności między innymi: 
- uruchomimy program, który zagwarantuje opiekę dentystyczną dla każdego dziecka
w Lubinie, 
- stworzymy system sprzedaży działek budowlanych dla młodych ludzi po cenach preferencyjnych a nie komercyjnych,
- zajmiemy się reaktywacją budownictwa społecznego, 
- stworzymy pakiety senioralne, 
- nie zapomnimy również o drogach i infrastrukturze osiedlowej, 
- będziemy bronić ogródków działkowych przed wywłaszczeniem.

W kolejnych latach stworzymy system ochrony środowiska i ochrony zwierząt – z wybudowaniem miejskiego schroniska dla zwierząt włącznie.

Korzystając z różnych źródeł finansowania zmienimy wizerunek zaniedbanych miejsc, tworząc tam skwery i place zabaw dla dzieci, a także miejsca aktywności dla dorosłych z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

Będziemy zabiegać o poprawę wizerunku miasta poprzez jego promocję, budowanie regionalnego patriotyzmu, a przede wszystkim przez bezpośredni kontakt prezydenta i radnych z mieszkańcami.

Tak jak dotychczas , będziemy współpracować z każdym, kto ma dobry i potrzebny pomysł na rozwój naszego miasta. Społeczeństwo obywatelskie, konsultacje społeczne i kompromis. To jest nasza droga do celu.

Lubin to nie miasto Roberta Raczyńskiego i jego radnych! Lubin to Miasto dla Mieszkańców!

Edyta Zawadzka 
Prezes Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem