Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Zjednoczona Lewica z programem dla młodych

Ograniczenie umów śmieciowych, bezpłatne żłobki i przedszkola publiczne, minimalne wynagrodzenie godzinowe na poziomie 15 zł na godzinę, a także wprowadzenie płatnych staży - to niektóre propozycje programowe Zjednoczonej Lewicy dla młodego pokolenia.

Przedstawili je w poniedziałek w warszawskim kinie Kinoteka przedstawiciele lewicowej koalicji - wiceprzewodnicząca SLD Paulina Piechna-Więckiewicz, Piotr Szumlewicz z OPZZ oraz poseł TR Piotr Bauć. W tym samym miejscu zaprezentowano najnowszy spot wyborczy Zjednoczonej Lewicy na temat sytuacji młodych Polaków na rynku pracy. - Młodzi obywatele muszą wiedzieć, że państwo jest dla nich. Chcemy przywrócić im państwo, żeby wiedzieli, że stoi ono po ich stronie - mówiła na konferencji prasowej Paulina Piechna-Więckiewicz. - Młodzi obywatele muszą mieć pracę i mieszkania, w których będą żyć i na które będzie ich stać - dodawała. By poprawić sytuację młodego pokolenia na rynku pracy Zjednoczona Lewica proponuje m.in. podnieść minimalną płacę godzinową do 15 zł. Piotr Szumlewicz zauważył, że obecnie o podniesieniu tego wynagrodzenia mówi w kampanii wyborczej także PO i PiS, ale to lewica w Sejmie już w tej mijającej kadencji składała odpowiednie projekty ustaw w tej sprawie. Niestety wówczas bez poparcia rządzącej partii. - PO i PiS oszukują wyborców. (…) Jeżeli rzeczywiście chcą tych zmian, apelujemy do premier Ewy Kopacz i Jarosława Kaczyńskiego o doprowadzenie do uchwalenia tej ustawy na najbliższym posiedzeniu Sejmu - oświadczył Szumlewicz. Wśród propozycji programowych Zjednoczonej Lewicy jest także likwidacja bezpłatnych staży i wprowadzenie ich odpłatności. Zdaniem przedstawicieli lewicowej koalicji młodzi ludzie potrzebują również pomocy w zakładaniu rodziny. Dlatego ZL domaga się , aby wszystkie żłobki i przedszkola publiczne były bezpłatne. Lewica proponuje również budowę mieszkań komunalnych dla młodych, gdzie niskie czynsze pozwalałyby im się utrzymać, zwłaszcza w dużych miastach. Zjednoczona Lewica walczy także z umowami śmieciowymi, chce ograniczenia ich stosowania.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem