Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Zjednoczona Lewica: Nie pozwolimy na obniżkę emerytur [SPOT WYBORCZY]

Nie pozwolimy, by jakakolwiek partia komukolwiek obniżyła emerytury – obiecuje w najnowszym spocie wyborczym Zjednoczona Lewica. To odpowiedź lewicowej koalicji na obietnice, które złożyła Platforma Obywatelska w minioną sobotę podczas swojej konwencji wyborczej. Premier Ewa Kopacz zapowiedziała m.in. likwidację składek na ZUS i NFZ, a także zastąpienie umów o pracę – kontraktami.

Premier Jerzy Buzek najpierw obiecywał dla przyszłych emerytów wakacje pod palmami, potem Janusz Lewandowski wprowadził OFE, by następnie wraz z PO zlikwidować OFE i wydłużyć wiek emerytalny do 67 roku życia. A po 8 latach rządów, pani premier chce zlikwidować składki ZUS – powiedział wiceprzewodniczący SLD Dariusz Joński podczas prezentacji spotu wyborczego na konferencji prasowej. Zaznaczył, że już teraz, aby państwo mogło wypłacać emerytury z budżetu państwa do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych dopłacanych jest kilkanaście miliardów złotych rocznie. – Likwidacja składek na ZUS spowoduje ograniczenie tych pieniędzy w FUS. To oznacza albo niższe emerytury albo ograniczenie emerytur albo poszukiwanie tych pieniędzy tam, gdzie ich nie ma – stwierdził Joński. Poseł zwrócił także uwagę na obietnice PO i PiS podniesienia najniższych emerytur. Przypomniał ż, że w 2014 r. KP SLD wniósł projekt ustawy, który zwiększa je o 200 zł – do 1080 zł. Tymczasem – jak zauważył Joński – rząd do tego projektu na początku lutego wydał opinię, w której sprzeciwił się takiej podwyżce argumentując „zawaleniem się budżetu państwa”. – A dziś jedna i druga partia w kampanii wyborczej mówi, że są na to pieniądze – mówił Dariusz Joński.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem